קרן אור בינלאומית
סיוע נפשי עולמי לישראלים בשישה מפגשים מקוונים (ובחינם)
לא קל להיות ישראלי בחו”ל אחרי שבעה באוקטובר. לא רק בגלל האנטישמיות, הכעס, התגובות — אלא בעיקר מפני שבשעה שבארץ המצב מדמם, הלב בנכר מושך הביתה. אז יש ישראלים החיים בחו”ל שתרמו ותורמים כסף, יש מי שמשתתפים בהפגנות, ויש שתי נשים מרשימות שהחליטו להביא שינוי אמיתי בכל הקשור לבריאות הנפש. טל ניר ואילנה אומאלי, ישראליות לשעבר שגרות בספרד, החליטו לספק מזור למכאובי הנפש ויצרו מיזם יוצא דופן ששמו “Planetherapy”, ובתרגום עקלקל לעברית — “טיפול עולמי”.
במסגרת המיזם, שפועל זה כמה חודשים, התייצבו ומתייצבים מטפלים ומטפלות מכל העולם ומעניקים לישראלים סיוע נפשי רגשי חינם אין כסף בשישה מפגשים פרטיים באינטרנט. זה התחיל מכמה מטפלים ישראלים, וכיום מגיע ליותר מ–100 אנשי ונשות טיפול במאגר המיזם, מדרום אפריקה, ארה”ב, הודו, לטביה, אנגליה, ספרד ועוד, שמעניקים טיפול ביותר מ–20 שפות. למה ישראלים צריכים טיפול ב–20 שפות? מפני שחיים כאן לא מעט עולים מכל מיני מדינות. כך כל מי שנזקקים יקבלו את מה שהם צריכים בכל שפה שיבחרו.
ניר היא מטפלת רגשית שמילאה תפקידים בכירים בחברות תרופות בינלאומיות וחיה בספרד בשנה וחצי האחרונות, אומאלי היא יועצת רוחנית וקואוצ’רית המתמחה בהתמכרות ושיקום, ומתגוררת בספרד זה 20 שנה. יחד הן יצרו את “Planetherapy” בעבודה מאומצת ובהתנדבות מלאה. החזון שלהן ואופן הגשמתו מפעימים. הן מזמינות ישראלים מכל רחבי הארץ — צעירים, מבוגרים, הורים וילדים — להתחיל עם שלל המטפלים במיזם את המסע להבראת הנפש.
לא רק טיפולים פסיכולוגיים מוצעים לישראלים חינם און־ליין, אלא גם מגוון הדרכות רוחניות וטיפולים הוליסטיים
המצוקה הגדולה של המערך לבריאות הנפש בישראל היתה ידועה הרבה לפני שבעה באוקטובר, ומאז הביקוש לעזרה רק הולך וגדל אך ההיצע עודנו מצומק וקורס כשהיה. לכן יש חשיבות אדירה לפלטפורמה החדשה. לא רק טיפולים פסיכולוגיים מוצעים לישראלים חינם און־ליין, אלא גם מגוון הדרכות רוחניות וטיפולים הוליסטיים. “אני רוצה להודות על ההזדמנות לתת ולעזור לאנשים שלנו”, אומרת אחת המטפלות; “זה עוזר לי באותה מידה שזה עוזר להם”.
כאמור מדובר בארגון התנדבותי בלי מטרות רווח, אבל יוזמה כזאת, ברוכה ככל שתהיה, עולה כסף רב לתפעול, ותרומות יתקבלו בברכה. בישראל מרכזות את הסיוע למיזם עו”ד רויטל ירון ונויה נורית מסר.